Podstrona:

 Instrukcja zakładania konta na platformie edukacyjnej discord


 

ROK SZKOLNY 2020/21

 


 

👩‍🍳👨‍🍳👩‍🎤👨‍🎤💃🕺„KONKURS TALENTÓW”. 😎😁🤩😃⚽️

Zapraszamy do zaprezentowania swoich talentów
(różnorakich: kategorie nieograniczone).
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3

 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest:
1. Przygotowanie prezentacji swojego talentu w wybranej formie:
• krótkiego filmiku (do 2 min.)
• relacji zdjęciowej
• zdjęcia pracy prezentującej talent
2. Talent w kategorii: nieograniczonej (np. sportowe, artystyczne, kulinarne, artystyczne itp.)
3. Prezentacja talentu musi być samodzielna.
4. Zakończenie przyjmowania relacji do dnia 18 maja .
5. Prezentacje talentów powinny wpłynąć na Messengera: Salsa Miraż lub
e-mail: niewinska.aleksandra@sp5.olsztyn.eu
6. Na każdego uczestnika konkursu po powrocie do szkoły czeka słodka niespodzianka, a na zwycięzców konkursu czekają nagrody.
7. Wybrane prace mogą być opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku. W przypadku braku zgody na publikację proszę wyraźnie zaznaczyć :
Nie wyrażam zgody na publikację.

 

Zapraszamy

Organizatorzy:
Nauczyciele świetlicy 😉


 

🎉🎉Konkurs gier planszowych 🎉🎉
W ostatnim czasie w naszej szkole często gościł Szalony Krasnolud, dzięki któremu uczniowie poznawali zasady dotąd nieznanych im gier planszowych oraz brali udział w turnieju szachowym. Dnia 11 grudnia nasze uczennice wzięły udział w wielkiej gali podczas której zostały docenione za siłę i wkład włożony w tworzenie własnej gry planszowej dotyczącej uzależnień. Drugą główną nagrodę w swej kategorii otrzymały Wiktoria Babiel, Maja Borkowska, Alicja Budzyńska, Nadia Cieślińska, Dominika Marciniak i Lena Wójtowicz z klasy 1b za swą odlotową grę "Uciekaj w kosmos od uzależnień". Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła Lea Bogdan z klasy 1a, która w swym projekcie podjęła temat uzależnienia od telefonu komórkowego - niestety coraz częstszego wśród młodych ludzi. Nasze gwiazdy na koniec udzieliły wywiadu olsztyńskiej telewizji. GRATULUJEMY 🏆🏆🏆🏆

Zdjęcia na facebook


 

🌲🌲Warsztaty z rodzicami 🌲🌲
Uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach świątecznych, podczas których wykonali piękne dekoracje świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy.

Zdjęcia na facebook


 

🎁🎁🎁Wizyta u Mikołaja🎁🎁🎁
5 grudnia w czwartek klasa 2 b wybrała się do Pracowni Św. Mikołaja,
która znajduje się na Starym Mieście.
Dzieci pod opieką Elfa i Mikołajki przygotowały chatki z piernika,
robiły lukier i ozdabiały piernikowe choinki.
Mmmm, palce lizać!

Zdjęcia na facebook🌲🌲Kiermasz świąteczny 🍰🍰
Podczas ostatniego zebrania z rodzicami uczniowie przygotowali kiermasz ciast oraz kawiarnię. Chętni mogli skosztować pysznych świątecznych ciast, napić się kawy oraz zakupić dekoracje świąteczne wykonane kilka dni wcześniej na warsztatach dla rodziców. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci".

Zdjęcia na facebookW piątek klasa 1a zjadła wspólne śniadanie.
🥐🥐Śniadanie daje moc! 🥪🥪🥪

Zdjęcia na facebook

 Podsumowywanie projektu DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE. Laureatom konkursów wręczył nagrody wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 

 


Ślubowanie Klas Pierwszych

 24.10.2019r.

Film na facebooku

 

Zdjęcia


Pomagamy 🐱🐱🐶🐶
Uczniowie klasy 2a z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę karmy, koców, niepotrzebnych kołder oraz innych psich i kocich akcesoriów. Dzięki tylu dobrym sercom zwierzętom ze schroniska będzie łatwiej przetrwać zimę!

Zdjęcia


 

Zasady bezpieczeństwa na drodze – co warto wiedzieć

         Nawet jeśli odwozisz dziecko samochodem lub odprowadzasz je za rękę pod szkołę, pomyśl o tych wszystkich sytuacjach, gdy dziecko udaje się z klasą na wycieczkę, gdy niespodziewanie będzie wracać kawałek drogi samo, gdy po szkole pójdziecie na zakupy i będziecie wracać po ciemku. Prawidłowych zachowań na drodze należy uczyć już przedszkolaki, a wymagać ich od pierwszoklasisty. 06.11.2019 r. uczniowie klas I-III spotkali się z policjantami, strażnikami miejskimi, ratownikami medycznymi, aby poznać zasady zachowania na drodze, udzielanie pierwszej pomocy, jak zdobyć kartę rowerową.

 

GALERIA ZDJĘĆ


 🌞🌞Spotkanie integracyjne klasy 1b.🌞🌞
W sobotę w towarzystwie przepięknej pogody uczniowie, rodzice oraz wychowawczyni klasy 1b wspaniali bawili się podczas spotkania integracyjnego w gospodarstwie agroturystycznym. Dzieci karmiły zwierzęta, a dzięki wspaniałej pani przewodniczce poznały wiele interesujących tajników z życia zwierząt. Były wspólne zabawy, przejażdżka wozami oraz kiełbaski i pieczone ziemniaki. Oby takie dobre humory towarzyszyły wszystkim przez cały rok.

ZDJĘCIA

 


#Szkoła Pamięta 

 

Szkoła Podstawowa nr 5 im Sybiraków  w Olsztynie  włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest  zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

 


 


 Sprzątanie świata

Uczniowie klasy IIb brali udział we wrześniowej,  międzynarodowej akcji

"Sprzątanie Świata". 

Uczniowie sprzątali najbliższą okolicę szkoły. 

 

Galeria

 


 

Spotkanie Integracyjne przyszłych Pierwszoklasistów ;-)

 

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego przyszli uczniowie klas pierwszych wspólnie z rodzicami wzięli udział w zajęciach integracyjnych z nowymi wychowawcami. 

Przy muzyce świetnie się bawili oraz poznawali nawzajem.

Zdjęcia

 

 

 


Szanowni Rodzice Uczniów przyszłych klas I

Zamieszczamy ważne informacje i wyprawkę uczniów przyszłych klas pierwszych rocznik 2019/2020.

Z wyrazami szacunku

Iwona Aleksandra Malinowska

Wicedyrektor szkoły

 
 

 


 

Ślubowanie Klas Pierwszych - 08.11.2018r.

Zdjęcia

Film


27.02.2019 r. uczniowie klasy I A i  I B uczestniczyli
w lekcji czytelniczej "W krainie baśni i bajek" w bibliotece szkolnej

Galeria zdjęć

 Za oknem piękna zima, blisko szkoły górka, więc dzieci z klasy 1a postanowiły poszaleć na śniegu! Były zjazdy na sankach i "jabłuszkach", rzucanie się śnieżkami, orły i aniołki, a przy tym mnóstwo smiechu...
Taka lekcja w-f wszystkim sprawiła ogromną radość!!!

 


 

12 grudnia uczniowie z klasy 1a wybrali się na warsztaty świąteczne do Play School. Dzieci z wielką radością upiekły pyszne pierniczki oraz wykonały ozdobę na choinkę. Ta wizyta sprawiła nam wielka frajdę i wprowadziła nas w świąteczny nastój... 

Andrzejki 2018 klasy I A

 


 

ROK SZKOLNY 2017/201805.06.2018r. uczennice klas gimnazjalnych wraz z p. Iwoną Malinowską przedstawiły uczniom klasy I „a” historię o patronach naszej szkoły – Sybirakach. Dzięki ilustrowanemu teatrzykowi nawet najmłodsi mogli zrozumieć jak wyglądały ciężkie losy ludzi zesłanych na Syberię. Następnie uczniowie udali się do Izby Pamięci o Sybirakach, która znajduje się w naszej szkole, gdzie mogli zobaczyć, m.in. : narzędzia i przedmioty codziennego użytku, zdjęcia i kroniki przedstawiające historię ludzi zesłanych na Syberię, dokumenty oraz wiele innych pamiątek historycznych. Uczniowie w ciszy i skupieniu wysłuchali też hymnu Sybiraków.

Galeria


Parada Postaci Bajkowych w ramach XII Światowych Dni Bajki

25.05.2018 r. 

 Po raz kolejny ulicami Olsztyna przeszła Parada Postaci Bajkowych, w której udział brali również uczniowie kl. IA i IB. Uczestnicy spotkali się z władzami miasta, by odebrać z ich rąk syboliczne klucze. Bajkowy korowód pokonał trasę ratusz - starówka - Park Centralny. W parku zaplanowano kolejne atrakcje w tym wystawę bajkowych prac plastycznych i koncert uczestników parady.

 

Galeria


DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR

23.05.2018 r. klasa IA wybrała się na „Dzień Otwartych Koszar” w Olsztynie. Na miejscu czekało nas mnóstwo atrakcji. Wcieliliśmy się w role strzelców, mogliśmy zobaczyć wszystkie sprzęty i maszyny bojowe, a nawet zająć w nich miejsce kierowcy lub pasażera. Ponadto wzięliśmy udział w krótkim konkursie, w którym każdy z nas był zwycięzcą. Dopisała nam przepiękna pogoda.

 

Galeria


 Konkurs "Eko-zabawka"

11.05.2018r. wychowawcy świetlicy rozstrzygnęli konkurs pt. "Eko-zabawka". 
I miejsce zajęli
- Michał Niedźwiedzki (kl. IA) i Blanka Berk (kl. IB)

II miejsce - Filip Roman (kl. IA)

III miejsce - Aleksandra Olszuk (kl. IB) oraz Weronika Szalpuk (kl. IA).

 

Wyróżnienia otrzymali - Roksana Rodziewicz (kl. IA) i Jan Giza (kl. IA).

 

Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wychowawcy świetlicy nagrodzili również pozostałych uczestników konkursu.

 

 Galeria


 

9.05.2018 r. klasę I ,,b” odwiedził Pan Michał Meler - tata Maćka. Pan Michał jest ratownikiem medycznym i opowiedział dzieciom na czym dokładnie polega jego zawód. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niezbędne wyposażenie każdego ratownika, sprzęty potrzebne do ratowania życia. Zapoznali się również z zasadami wzywania służb ratunkowych oraz ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na… swoich maskotkach. Każde dziecko dostało wspaniałe upominki. Na koniec było ,,zwiedzanie” karetki pogotowia ratunkowego, co sprawiło wszystkim dużo radości. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi i czekamy na kolejne odwiedziny.


Dzień Otwarty 

W sobotę 17 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Olsztynie odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację Dnia Otwartego w szkole nauczyciele swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć. Program Dnia Otwartego obejmował: "Logopedyczne skrzaty", "Świat małych odkrywców", "Mini lekcje edukacyjne", "Witajcie w naszej bajce" - zajęcia biblioteczne, gry i zabawy w sali gimnastycznej, naukę podstawowych kroków tanecznych. Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.  


Galeria zdjęć

Ulotka promocyjna

Film


 STREFA PIERWSZAKA - GALERIA


 Piosenka pt. "Cyfrowobezpieczni" w wykonaniu uczniów klasy Ib,
pod kierunkiem p. Magdy Mysiakowskiej.

 


"W królestwie książek" - pierwsza wizyta w bibliotece

22 lutego w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas I wraz z wychowawczyniami - p. Anią oraz p. Izą. Była to ich pierwsza wizyta z bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5. Na początku lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece oraz tym, jak należy dbać o książki. Następnie bibliotekę odwiedziła bajkowa wróżka, którą dzieci powitały piosenką "Witajcie w naszej bajce". Wróżka poinformowała uczniów, że na Krainę Bajek spadło wielkie nieszczęście. Otóż zły czarodziej Kadabra rzucił na nich klątwę. W bajkowej krainie wszystko się pomieszało. Odwiedziły nas postacie z bajek i nie wiedzą do której bajki mają wrócić. Uczniowie musieli rozwiązać tak zadania, aby udało im się wrócić do swoich bajek lub baśni. Pierwszoklasiści poradzili sobie świetnie ze wszystkimi zadaniami. Na zakończenie zajęć każdy uczeń mógł wypożyczyć książkę i stać się pełnoprawnym czytelnikiem.  

 

Galeria


 

13.02.2018 r. w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące I semestr roku szkolnego 2017/2018. Pan wicedyrektor T. Karpowicz wręczył dyplomy uczniom wzorowym oraz tym, którzy uzyskali 100% frekwencję. 

Galeria


 Dzień Babci i Dziadka - kl. Ia

 

  12 lutego 2018 r. odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowane przez uczniów klasy Ia oraz wychowawczynię - p. A. Winiarską. Pan Dyrektor Andrzej Tymecki przywitał ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki oraz grę na instrumentach. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.

 

Galeria


 

"Cyfrowobezpieczni" na balu karnawałowym klas I - 17.01.2018 r.

 

Film 


 Bal karnawałowy 

 

W środowe przedpołudnie, 17 stycznia 2018 r., odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów klas I - bal karnawałowy. W tym dniu hol II piętra naszej szkoły zamienił się w zaczarowaną krainę, pełną wróżek, rycerzy, piratów, piłkarzy i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Dzieci bawiły się podczas zabawy "Tańczymy laba da". Tworzyły w grupach "pajęczynę przyjaźni" i tańczyły makarenę. Rodzice przygotowali również swoim pociechom słodki poczęstunek. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniow nie mogą doczekać się kolejnego.


Galeria

Film 


 26. Finał WOŚP

 

Uczniowie klas I na świetlicy szkolnej również pomagali przy organizacji 26. Finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 5. Wykonali z bibuły serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dekoracyjne kartki, które można było kupić za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki. Uczniowie klasy Ia wystąpili również podczas 26. Finału WOŚP prezentując trzy pokazy taneczne.

 

Galeria


 

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie...

 

22 grudnia w klasach pierwszych wychowawczynie p. Izabela Topka oraz p. Anna Winiarska przeprowadziły zajęcia pt. "W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia". Miały one wprowadzić dzieci w nastrój zbliżających się świąt. Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie. Uczniowie klas pierwszych na początku zajęć obejrzeli bajkę pt. "Smerfy: Opowieść wigilijna". Następnie p. Izabela i p. Anna przeprowadziły quiz na temat tradycji świątecznych. Dzieci świetnie odpowiadały na wszystkie pytania. Na zakończenie malowały kolorowanki związane z Bożym Narodzeniem. Podczas zajęć uczniów klas pierwszych odwiedzili również kolędnicy pod kierunkiem p. Marty Urban-Burdalskiej. 

Film

Galeria


Mikołajki 

 

6 grudnia 2017 r. do pierwszoklasistów przybył długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj, który zawitał do szkoły wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Dzieci, aby godnie ich przyjąć założyły najbardziej popularny atrybut Świętego Mikołaja - czerwone czapki. Uczniwoie klas I zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne przed znamienitymi gośćmi. Klasa Ia w ramach mikołajkowego prezentu wybrała się do kina na film pt. "Pierwsza gwiazdka". Było wiele radości i zabawy.

 

Galeria


Zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne z udziałem uczniów klas 7, które przeprowadziła p. Marta Urban-Burdalska - psycholog szkolny.


Galeria


 

 Występ Zespołu Klarnetowego Państwowej Szkoły Muzycznej I st.
im. Fryderyka Chopina w Olsztynie

pod kier. Mirosławy Dobrychłop - Nowak

11 grudnia 2017r.

 

Galeria zdjęć


"Piękna i Bestia"

 

1 grudnia 2017 roku uczniowie klas pierwszych udali się do Teatru Lalek na spektakl "Piękna i Bestia". Przedstawienie bardzo spodobało się naszym młodym widzom i zostało nagrodzone gromkimi brawami.


Galeria


 Dzień Pluszowego Misia

 

24.11.2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu gościliśmy dwie grupy przedszkolne z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka". A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, to uczniowie klas I oraz przedszkolaki przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Zabawa była doskonała.

Film

Galeria


Śniadanie daje moc

 

8 listopada obchodzony jest w Europie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu chętne szkoły i przedszkola z całej Polski biorą udział w programie ,,Śniadanie Daje Moc”. Klasa I ,,b” również przyłączyła się do tej akcji. Wspólnie z paniami Izabelą Topka i Iwoną Adamską uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie, składające się z pełnowartościowych produktów tj. pieczywo, wędliny, nabiał i warzywa oraz sałatkę owocową. Wszystkie smakołyki szybko zniknęły z talerzy i miseczek. Śniadanie poprzedzone było pogadanką dotyczącą prawidłowego odżywiania oraz wykonaniem plakatów pt. ,,Śniadanie Daje Moc”.

 Ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej nr 5 im. Sybiraków
27.10.2017 r. (film)

 

Galeria zdjęć


 

Uczniowie z klas I 19 października uczestniczyli w zajęciach
arteterapeutycznych prowadzonych przez panią Elżbietę Kasprowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Olsztynie. Artterapia to forma pracy terapeutycznej wspierająca proces poznawania siebie i samoakceptacji, pomagająca radzić sobie z własnymi emocjami. Wyzwala spontaniczność i swobodę ekspresji, uczy technik skutecznej komunikacji. Pozwala poczuć się bezpiecznie, być rozumianym i docenianym. Uwalnia twórczą energię, otwiera nas na potrzeby własne i innych ludzi.

Link do strony Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Olsztynie na Facebooku
 

Święto szkoły połączone z "Dniem Sybiraka"

19 września 2017 r.

Film


Europejska Noc Naukowców

 

,,Programowanie ze Scottie GO!” oraz ,,Mydlane laboratorium” to nazwy warsztatów, w których udział 29.09.2017 r. wzięła klasa Ib oraz Ia w ramach Europejskiej Nocy Naukowców. Uczniowie poznali podstawowe zasady programowania na tabletach i nauczyli się jak prostym sposobem wytworzyć mydło z gliceryny. Opiekunami klas były Panie Izabela Topka oraz Anna Winiarska.

 

Galeria


 15.09.2017 r. klasa I ,,b” wybrała się z wizytą do Świetlicy Terapeutycznej nr 1 w Olsztynie. Podczas zajęć integracyjnych przygotowanych przez pracujące tam panie, uczniowie poznawali się, bawili oraz doświadczali,, ducha rywalizacji” biorąc udział w różnego rodzaju aktywnościach. Wyjściu towarzyszyło dużo uśmiechu, pozytywnych emocji oraz radości. Opiekunami klasy były panie: Izabela Topka oraz Iwona Adamska.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
klas pierwszych w  SP nr 5 im. Sybiraków

 

Galeria zdjęć

   
   
   
  
Do wakacji pozostało 
-18649 dni
Odwiedziło nas:
osób