Podstrona: Aktualności / Odkrywamy talenty

XVII edycja Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Olsztynie

"Znam moje miasto" pod honorowym
Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna

27.11.2018r.

Reprezentacja SP 5  zajęła II miejsce

W skład drużyny wchodzili uczniowie klasy VIII a:
Oliwia Zając,
Aleksandra Góral , Kacper Zając, Antoni Drożdź, Dominika Domian

Warsztaty plastyczne kl.IV a

28.09.2018r.

Warsztaty skierowane do młodych adeptów sztuk wizualnych. Uczniowie zapoznali się z bogactwem możliwości wypowiedzi, jakie daje wykorzystanie różnych technik graficznych. Nauczyciel akademicki prowadzący warsztaty opowiedział, jak stworzyć małe domowe studio oraz oprowadził po 'prawdziwej' pracowni, wyposażonej w profesjonalny sprzęt. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się, jak wszystko działa oraz własnoręcznie wykonać pracę w wybranej prostej technice.

Wyniki  wojewódzkich  konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2017/2018

Język  polski

1.        Chojnowski  Jakub Szymon  -    nauczyciel  Iwona Malinowska  laureat
  2.      Chwojko  Hubert  -     nauczyciel  Rafał  Milcewicz  laureat
  3.    Prokopowicz Ilona  -    nauczyciel   Rafał   Milcewicz  finalista
  4.   Amelia Myśliwiec  -    nauczyciel   Iwona Malinowska  finalista

Historia:

1.   Grudziński Adam    -    nauczyciel    Wioleta Nowakowska finalista

Język niemiecki:

1.       Faderewicz Wiktoria  Ewa  -    nauczyciel  Małgorzata  Jarząbek-Musiałek laureat
  2.       Chwojko Hubert - nauczyciel Marta Szulc  finalista

Gratulujemy!

27 kwietnia 2018 r. odbył się XXXVI Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją", który zorganizował Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. Uczestnicy konkursu recytowali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie wiersz oraz fragment prozy. Szkołę Podstawową nr 5 z oddziałami gimnazjalnymi  reprezentowała uczennica klasy IIA Agata Sienkiewicz. Reprezentantka naszej szkoły zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

15 marca 2018 r. Ilona Prokopowicz z 3A  otrzymała  I nagrodę w kategorii PROZA w konkursie literackim „O Różę Małego Księcia” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.  Uczennica przygotowała opowiadanie pod kierunkiem nauczyciela j.polskiego p.Rafała Milcewicza.

FINAŁ MISTRZOSTW OLSZTYNA IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

ZESPÓŁ GIMNAZJALNY SP 311 MISTRZEM OLSZTYNA

W sali sportowej Szkoły Podstawowej 33 (dawnego Gimnazjum 13) odbyły się finały mistrzostw Olsztyna w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/18.

Triumfowała ekipa gimnazjalistek SP 311 bezapelacyjnie pokonując w finale swoje rówieśniczki z SP 5 (dziewczęta z Gimnazjum 12).

Do rozgrywek zgłosiło się siedem  zespołów (68 zawodniczek),  które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.
Gr. A: 1. G3, 2. SP1, 3. SP3
Gr. B: 1. G24, 2.G12, 3. G13, 4. G22
Mecze w grupach rozgrywano system gry „każdy z każdym”. Do finału awansowały pierwsze dwa zespoły.

Półfinały:
G3 – G13 6:0
G12 – SP1 9:0

Mecz o 3. miejsce:
G13 – SP1 7:2

Finał:
G3 – G12 6:1

MISTRZOSTWA OLSZTYNA IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW - FINAŁ

5-tki PIŁKARSKIE CHŁOPCÓW – GIMNAZJUM 12 MISTRZEM OLSZTYNA

W Uranii odbyły się finały mistrzostw Olsztyna w 5-tkach piłkarskich szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/18. Triumfowała ekipa Gimnazjum 12.
Do zawodów zgłosiło się trzynaście zespołów (126 zawodników). Zespoły podzielono na trzy grupy, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Z poszczególnych grup awansowali zwycięzcy grup (Gimnazjum 12, Gimnazjum 4 i Gimnazjum 2) i zagrali systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań :
Gimnazjum 4 – Gimnazjum 12 0:5
Gimnazjum 2 – Gimnazjum 12 0:7
Gimnazjum 2 – Gimnazjum 4 1:9

TABELA KOŃCOWA

1.

Gimnazjum 12

12:0

2.

Gimnazjum 4

9:6

3.

Gimnazjum 2

1:15

Mistrzowie Olsztyna z Gimnazjum 12 grali w składzie: Konrad Gotkowski, Radosław Krzewski, Jan Wojciechowski, Jakub Mysiorski, Jakub Górniak, Brajan Straus, Kacper Żarejko, Adam Pawłowski, Karol Krupiński.
Opiekunem i trenerem zespołu gimnazjum 12 był Janusz Czerniewicz.

Wszystkie zespoły startujące w finałach otrzymały puchary, medale oraz dyplomy.

1915772 osób